Hidden Ogre Couching Tiger
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GE Act VI :: Sessions #9, #10, #11

2 posters

Go down

GE Act VI :: Sessions #9, #10, #11 Empty GE Act VI :: Sessions #9, #10, #11

Post  HohohoPIMP Mon Jul 28, 2014 12:34 pm

Gogo

HohohoPIMP
Admin

Posts : 206
Join date : 2010-11-29

https://orins-tavern.rpg-board.net

Back to top Go down

GE Act VI :: Sessions #9, #10, #11 Empty Re: GE Act VI :: Sessions #9, #10, #11

Post  beowulf_gr Tue Jul 29, 2014 9:37 am

  1. Ξεκινάμε με Μέρνα και βιβλίο, μας πηγαίνει σε κάποιο plane μέσα από ένα πόρταλ που έχει στο πηγάδι της και εκεί μετά από ένα awkward encounter με αυτά τα Mrs Incredible like creatures (δεν θυμάμαι το όνομα που είπε η Μέρνα αλλά μου θύμισε κάποιον νεκρό θεό) διαβάζει ο Elendil το βιβλίο κι εγώ κάνω abuse το book calling feature.
  2. Κανονίζεται με την Μέρνα να μας στείλει κάποιους για το party που θα πάει Avernus. (Δεν θυμάμαι πόσοι)
  3. Γυρνάω material plane, και σε όλο τον νεκρό χρόνο μου κάνω train τον Brond και practice το σπίτι στην God's street. Κάθε μέρα προσεύχομαι τα μεσάνυχτα σαν καλός Hextorιανός
  4. Efforts to make a deal with Gond's church for items fail completely. Το μόνο που κερδίζω είναι ένα 7χρονο με deathwish ονόματι Shaarhad. Το γνωρίζω στον Brond και τα στέλνω στο military academy να φτιάξουν ένα elite underage squad, commanded by Brond.
  5. Ελάχιστες πληροφορίες από Gorgoroth, ουσιαστικά μόνο suggestion για ένα υλικό που μπορεί να βοηθήσει στην κατασκευή αντιδότου το οποίο ο Warwick δεν είχε δοκιμάσει και του το είπα.
  6. Gates that breathe business. Καταστρέφω δύο με το τσεκούρι μου, μετά από μερικές μέρες στην μεγάλη έχει δημιουργηθεί γύρω γύρω ένα αυλάκι που δεν έχουμε ιδέα τι είναι
  7. Η Simbul καλεί τον Elendil επειγόντως στο Layer 330 του Abyss. Εκεί παίζει πολύ ξύλο με κάτι μαλακίες και μετά με την Death Crow. Είναι εκεί και η Sibrianna όπως και το παλάτι της Silverymoon και υποτίθεται και ο Μούργος, τον οποίο όμως δεν πετυχαίνουμε. Γενικά πολύ Shadow magic, ένα cult like πράγμα με κρυστάλλινες μάσκες κτλ. COmpletely drained of resources γυρνάμε, αφού φέρουμε την Tingylia εκεί από πάνω.
  8. Trip to Dis to sell the things' weapons (chains +17). Αφού δεν τα καταφέρνω αγοράζω 249 κιλά devilweed και αναθέτω στην Lauraela Goldweaver να τα πουλήσει και να μου βγάλει λεφτά.
  9. Back the next day, more killing, go into the tower thingy, fight more monsters, Janaga dies, Xavkul shines, Death crow is hit by Elendil's epic damaging spell which almost kills him, no idea if she was hurt. Μετά εμφανίζεται μια μαλακία, πιθανότατα ο Szazz Tam, σκοτώνει την Sivir και την κάνουμε με ελαφρά.
  10. Αφού γυρίσουμε και αναθέτουμε τα διάφορα resurrects, πάω δίπλα στην Mayev για προσευχή στον Hextor. Μετά από ώρα σταματάω να ακούω, χάνω έλεγχο των κινήσεων μου και βγαίνει από το στόμα μου μία φωνή που λέει κάτι (δεν το χω μαζί μου τώρα). Όταν ανοίγω τα μάτια μου η Mayev έχει πέσει κάτω και προσκυνάει και στο χέρι μου έχει εμφανιστεί ένα gauntlet που μοιάζει πολύ με το σύμβολο του Hextor.
  11. Meanwhile after a very boring conversation with Sibrianna and the Simbul Elendil finally decides to take the churches of magic to war.

beowulf_gr

Posts : 73
Join date : 2010-11-30

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum